Skuteczna waporyzacja

Waporyzacja jest mało znaną czynnością w Polsce. Leczenie oparte na wdychaniu oparów z podgrzewanego suszu roślinnego posiada wiele zalet. Terapia ziołami działa kojąco na bóle głowy, zwalcza kaszel, objawy astmy oraz działa antydepresyjnie. Poza walorami leczniczymi aromaterapia to przyjemny zapach unoszący się w powietrzu. Aby wszystkie warunki zostały spełnione, należy użyć odpowiednich urządzeń i umiejętnie je stosować.

waporyzatoryWaporyzator – co to takiego?

Waporyzator to urządzenie, które podgrzewa, nie spala, susz roślinny. Może być nim rumianek, chmiel, tymianek, a nawet lecznicza marihuana, która pozbawiona jest związku psychoaktywnego zwanego THC. Podgrzewanie odbywa się w różnych temperaturach i zależy od efektów, jakie chce się uzyskać. Temperatura podgrzewania nie przekracza 235 stopni, ponieważ jest to temperatura spalania. Niska temperatura oscylująca w przedziale 180-190 stopni Celsjusza służy delikatnej waporyzacji, która powoduje wydzielanie się subtelnej woni. Wyższa temperatura spalania w przedziale 200 do 220 stopni Celsjusza daje gęsty i silny zapach, jednak jest on mniej przyjemny dla płuc. Podobnie jest w przypadku leczniczej marihuany i CBD. Spalanie suszu roślinnego wolnego od związków psychoaktywnych wymaga odpowiedniej temperatury. CBD, czyli związek leczniczy uwalnia się przy temperaturze 200 stopni Celsjusza, jednak najwyższą skuteczność wydzielania związków leczniczych osiąga się w temperaturze 230 stopni Celsjusza. Związek jest także dostępny jako olej CBD. Brak jednak walorów zapachowych, które relaksują i uspakajają to wada, jaką ma olej CBD.

Jak działają vaporyzatory?

Vaporizery działają na trzy sposoby. Pierwszy z nich to podgrzewanie suszu roślinnego w bezpośrednim kontakcie. Drugim sposobem podgrzewania suszu roślinnego jest przepływ strumienia gorącego powietrza przez mieszankę roślin. Ostatnia metoda zwana hybrydową łączy dwie pierwsze w sobie, czyli kontakt bezpośredni z suszem oraz strumień gorącego powietrza. Vaporizery kieszonkowe, przenośne korzystają głównie z metody kontaktowej, jednak wymaga ona bardzo dokładnego zmielenia ziół. Vaporyzator stacjonarny nie wymaga tak pieczołowicie zmielonego suszu, gdyż korzysta z metody strumieniowej, która i tak wyciągnie cały ekstrakt.

Korzystanie z urządzeni podgrzewających ma swoje wady i zalety. Duże stacjonarne sprzęty są bardziej wydajne, natomiast trudne w transporcie. Mniejsze wersje, odpowiadające gabarytami komórce, są łatwe w przenoszeniu, zawsze dostępne pod ręką, ale mniej wydajne.

Comments are closed.