Na czym polega waporyzacja?

Waporyzacja to alternatywna metoda wydobywania substancji aktywnych zawartych w ziołach. W skutek podgrzewania są one wydalane w formie pary. Jest to metoda, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które palą wiele różnego rodzaju ziół. Waporyzacja jest rozsądną alternatywą, bowiem do organizmu człowieka trafia tym sposobem więcej substancji, które w wyniku normalnego spalania uległy by zniszczeniu. Działanie jest dzięki temu skuteczniejsze, jest to również rozwiązanie ekonomiczne i przyjazne dla naszego portfela. Dodatkowo niewydzielany, a tym samym wdychany jest szkodliwy dla płuc i dróg oddechowych dym, przez co zyskuje także nasze zdrowie. Nawet osoby, które korzystają z urządzeń takich jak bongo, fajka wodna czy bongo lodowe zamiast tradycyjnych skrętów, w dalszym ciągu wdychają znaczną ilość groźnego dymu. Kolejny plus to brak intensywnego zapachu, jaki towarzyszy zwykle paleniu, vaporizery mogą więc być używane także w towarzystwie osób, które zapach ten drażni.

Jaki vaporizer wybrać?

Na rynku dostępne są dwie podstawowe grupy vaporizerów – pierwsza z nich to urządzenia stacjonarne, druga – przenośne. Stacjonarne urządzenia przeznaczone są do użytku domowego, zarówno pod względem wyglądu, jak i działania przypominają one bongo. Przenośne vaporizery to urządzenia kompaktowe, wygodne i bardzo dyskretne. Ponieważ mieszczą się w kieszeni, używać ich można kiedy chcemy i gdzie chcemy. Bez względu na to, na jaką formę postawimy, na rynku dostępne są wysokiej jakości urządzenia produkowane przez wiele firm. Niektóre z nich służyć mają głównie rekreacji, inne mogą też służyć celom medycznym. Dla każdego powinno znaleźć się urządzenie zarówno w pełni funkcjonalne, jak i estetyczne.
Ponieważ większość waporyzatorów do prawidłowego działania wymaga zmielonego suszu, poza samym urządzeniem warto zaopatrzyć się także w grinder, czyli przeznaczony właśnie do tego celu kompaktowy młynek, który pozwala na rozdrobnienie suszu do takiej konsystencji, jaka wymagana jest przez konkretny model waporyzatora.

Vaporizery stosowane w celach medycznych

Jak już wspomniano, vaporizery mogą być także wykorzystywane w celach medycznych. Można używać ich do inhalacji olejków CBD, będących jedynym legalnym środkiem na bazie konopi dostępnym w Polsce. CBD pozbawione są substancji psychoaktywnych, są wykorzystywane przy leczeniu wielu chorób. Dzięki waporyzacji, czyli odparowaniu do ludzkiego organizmu trafia prawie czterokrotnie większa ilość środków aktywnych niż podczas palenia czy stosowania doustnego – sprawia to, że tak przeprowadzona terapia jest najskuteczniejsza.
Waporyzacja to nie chwilowa moda, która szybko przeminie. Plusy tej metody są niezaprzeczalne i zdecydowanie warto zamienić na nią tradycyjne palenie, zyska bowiem nie tylko nasze zdrowie, ale też finanse i otoczenie.

Comments are closed.